نمایش نوار ابزار

 زاهدی در حضور وزیر ارتباطات در شورای اداری شهرستان راور: از لزوم احداث نیروگاه برق ۱۰۰ مگاواتی جهت مصارف صنعتی تا درخواست احداث تصفیه خانه آب و انتقال آب از خلیج فارس به راور و گلایمندی از وزارت میراث فرهنگی بدلیل عدم توجه به آثار باستانی شهرستان راور

به گزارش سفیر کرمان- محمّدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان راور که با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد، گفت: رفع مشکلات آب در بخش شرب و کشاورزی شهرستان در اولویت است و با تخصیص اعتبار و انتقال آب سد قدرونی این مشکل حل می شود.

زاهدی در ادامه خواستار احداث تصفیه خانه آب در شهرستان راور و همچنین انتقال سریع آب از خلیج فارس به شهرستان راور شد

وی ادامه داد: هر صنعتی که بخواهد در شهرستان راور شکل بگیرد به زیرساخت های آب، برق، گاز نیاز دارد و شهرستان راور در هر سه مورد در حداقل امکانات قرار داد و این مهم هزینه های سرمایه گذاری هر صنعتی را به شدت افزایش می‌دهد. و هر سرمایه گذاری را فراری خواهد داد.

زاهدی افزود: ضمنا هر برنامه ای برای راور بدون زیرساخت برق ناممکن است چه انتقال آب باشد چه توسعه کلان نیروگاههای تجدید پذیر چه برنامه بهره برداری از معادن یا فراوری مواد معدنی، اگر کاوند نهان زمین (فولاد راور) در این مقطع حمایت نشود بعدا امکان توسعه این مجموعه خیلی دور از دسترس خواهد بود.

نماینده مردم کرمان و راور خاطر نشان کرد: مشکل اصلی صنعت برق باید حل شود و باید یک نیروگاه برق ۱۰۰ مگاواتی در این شهرستان احداث شود که توافقاتی دوطرفه با هولدینگ کارخانه فولاد راور و وزارت نیرو به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان به صورت سرمایه گذاری کارخانه فولاد راور احداث می شود.

وی در ادامه از وزیر میراث فرهنگی کشور گلایه کرد و گفت شهرستان راور دارای آثار باستانی زیادی می باشد و متاسفانه در حال تخریت هستند و کسی پیگیر مرمت این آثار نمی باشد و خواستار رسیدگی به این آثار شهرستان راور هستیم.

 

#در_مسیر_خدمت #مجلس_انقلابی #دولت_مردمی