نمایش نوار ابزار

زاهدی در نشست با وزیر راه و شهرسازی؛ از تعیین تکلیف جاده های «کرمان – راور – دیهوک» و «کرمان – کوهپایه» تا عملیات دو بانده شدن جاده پر خطر «کرمان – راور – دیهوک»

ایسنا/کرمان محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی کرمان گفت: به دلیل توسعه صنایع خود، این توان را دارد، که همراه با پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان ایر، چند پرواز دیگر نیز در روز با شرکت های دیگر داشته باشد و هیچ زمانی صندلی خالی نخواهند داشت و جای سوال اساسی در این میان این است که وقتی مطالبه از خطوط  هوایی وجود دارد چرا کم کاری می شود؟

محمدمهدی زاهدی در نشست با وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی این وزارتخانه با انتقاد از بی نظمی هواپیمایی جمهوری اسلامی در کرمان، اظهار کرد: هواپیمای جمهوری اسلامی ملی است، اما متاسفانه در کرمان کمترین پرواز را صورت می دهد، می توانیم روزی یکی دو پرواز از فرودگاه کرمان داشته باشیم، جیرفت نیز این توانمندی را دارد، رفسنجان موضوع خود را دارد و نباید کل استان محروم شود، این مهم را جدی بگیرید.

وی اضافه کرد: کرمان به دلیل توسعه صنایع خود، این توان را دارد، که همراه با پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان ایر، چند پرواز دیگر نیز در روز با شرکت های دیگر داشته باشد و هیچ زمانی صندلی خالی نخواهند داشت و جای سوال اساسی در این میان این است که وقتی مطالبه از خطوط  هوایی وجود دارد چرا کم کاری می شود؟

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جاده های کرمان نمی توانند حجم بالای تولیدات فولادی استان را تحمل کنند، خاطرنشان کرد: ۵ سال آینده کرمان بزرگترین تولید کننده فولاد کشور خواهد شد و تولیدات آن به مرز ۲۰ میلیون تن خواهد رسید، و قطعا در چنین شرایطی نمی توانیم برای حمل آنها کامیون های پرشماری را روانه جاده ها کنیم.

وی اضافه کرد: باید در راستای حل این مشکل جلسه ای با حضور استاندار کرمان و تمامی مدیران صنایع در کرمان گذاشته و با مشارکت وزارت راه، خط دوم را براس استان راه اندازی کرد تا پاسخگوی نیاز کرمان باشد.

 

زاهدی تعیین تکلیف جاده های «کرمان – راور – دیهوک» و «کرمان – کوهپایه» را لازم برشمرد و ابراز کرد: عملیات دو بانده شدن جاده پر خطر «کرمان – راور – دیهوک» از سال ۸۶ آغاز شده اما بعد از ۱۵ سال هنوز روی زمین مانده است.

وی ادامه داد: مسیر «کرمان – کوهپایه» نیز ۱۰ سال است که برای دو بانده شدن اقدام کرده اما هنوز ۶ کیلومتر از مسیر ۲۲ کیلومتری آن باقی مانده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: شما نباید پاسخگوی غفلت ۱۵ ساله و ۱۰ ساله مدیران اجرایی کشور باشید، اما با توجه به مخاطرات این جاده ها کمک کنید تا هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند، بدانید هفته ای نیست که ما شاهد تصادف و کشته شدن هم استانی هایمان در این جاده ها نباشیم.

زاهدی دوبانده شدن مسیر «کرمان – شهداد» را نیز نیاز استان کرمان خواند و بیان کرد: شهداد شهر گردشگری کرمان بوده و به دلیل وجود کلوت ها و آسمان پرستاره، این منطقه محل گردشگران خارجی و داخلی شده است که خواهشمندیم مطالعه دو بانده کردن این مسیر را نیز در دستور کار خود قرار دهید.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی کمک به جوانان تازه ازدواج کرده در حوزه تامین مسکن را بسیار لازم برشمرد و خاطرنشان کرد: با این وضعیت گرانی، جوان پول ندارد تا در طرح ملی مسکن شرکت کند، حتی قسط اول را هم نمی تواند پرداخت کند.

وی اضافه کرد: باید دست آن ها را بگیریم، بیاییم حتی به آن ها وام بلاعوض بدهیم، شرکت های صنعتی و معدنی می توانند در این زمینه نقش خوبی ایفا کنند، سال گذشته گل گهر ۳۵ هزار میلیارد تومان و مس ۴۰ هزار میلیارد تومان سود خالص داشتند اما مسئولیت اجتماعی خود در کرمان را انجام ندادند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این گلایه را چند روز قبل در نشست با رئیس جمهور، به ایشان رساندم، می توانیم این شرکت ها را برای تامین مسکن جوانان پای کار بیاوریم.

این نماینده مردم کرمان در خانه ملت به حاشیه شهر کرمان و مشکلات آن پرداخت و ابراز داشت: این موضوع به یکی از چالش های کرمان تبدیل شده و مشکلات اساسی ایجاد کرده است که باید ساماندهی شود، تیمی از بنیاد مسکن یا سازمان ملی زمین و مسکن انتخاب و برای مطالعات بیشتر به کرمان بفرستید، برخی آب، برخی گاز و برخی برق ندارند که این وضعیت باید سامان پذیرد.

وی تعیین تکلیف ترمینال فرودگاه را خواستار شد و گفت: دولت قبل در این زمینه کم لطفی کرد، حتی ماهان ایر حاضر بود به ازای طلب های وزارت راه، هزینه آن را تامین کند، قرارداد هم امضاء شد اما وزیر وقت به آن توجهی نکرد.

زاهدی ادامه داد: اگر این موضوع حل و پروازها به ترکیه، امارات یا دیگر کشورها برقرار شود هم مسافر و هم گردشگر داریم.

انتهای چیام