نمایش نوار ابزار

لزوم تشکیل کارگروه تخصصی برای طراحی سرفصل های تمدن نوین اسلامی در برنامه هفتم

محمد مهدی زاهدی رئیس فراکسیون مهدویت مجلس گفت: لازم است کارگروه‌های تخصصی از دولت، مجلس و دانشگاه‌ها برای طراحی سرفصل‌های تمدن نوین اسلامی در برنامه هفتم توسعه تشکیل شود تا با یک حکمرانی مطلوب به مرحله شکل گیری تمدن نوین اسلامی نزدیک تر شویم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد مهدی زاهدی رئیس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی، امروز در سومین اجلاس بین‌المللی فعالان مهدوی، با بیان اینکه برپایی این نشست‌ها مصداق جهاد تبیین است، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب کلیدواژه ای با عنوان تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای خورشید ولایت عظما دارد.

وی افزود: باید دید این تمدن نوین اسلامی چیست و ابعاد و مختصات آن چیست تا راه پیش رو مشخص شود.

زاهدی ادامه داد: رهبر انقلاب در فراز پایانی بیانیه گام دوم انقلاب، هفت محور را مطرح کرده اند که مهمترین آنها دانشگاه و پژوهش است و امام عزیز ما نیز دانشگاه را مبدأ تحولات برشمرده اند.

رئیس فراکسیون مهدویت مجلس تصریح کرد: هفت محوری که در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته ، در هندسه این تمدن نوین اسلامی باید مشخص شود و محور اصلی این هفت محور نیز دانشگاه است.

وی گفت: بنابراین، دانشگاه باید به طراحی تمدن نوین اسلامی کمک کند و مختصات آن را بخوبی تعریف کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در گام بعدی، همه کارگزاران نظام اسلامی در ساخت این بنای تمدن نوین اسلامی باید مشارکت کنند.

زاهدی تاکید کرد: علاوه بر دانشگاه، حوزه های علمیه نیز باید در طراحی این تمدن نوین اسلامی نقش آفرینی کنند. اینجاست که پژوهش محوری بویژه در حوزه علوم انسانی اهمیت می یابد.

رییس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضروری هم افزایی دولت و مجلس در تدوین و بررسی برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: در این مسیر باید با کمک حوزه های علمیه و دانشگاه‌ها ، سرفصلهای روشنی در حوزه های مختلف تمدنی بویژه در زمینه سبک زندگی در تمدن نوین اسلامی طراحی کنیم.

زاهدی خاطرنشان کرد: لازم است کارگروه های تخصصی از دولت و مجلس و دانشگاه‌های کشور برای طراحی این سرفصل ها در برنامه هفتم توسعه تشکیل شود تا با یک حکمرانی مطلوب به مرحله شکل گیری تمدن نوین اسلامی نزدیک تر شویم.