نمایش نوار ابزار

جمعی از معلمین مدارس غیر انتفاعی در حال بیگاری کشیدن هستند

عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از بیگاری کشیدن از معلمین مدارس غیرانتفاعی گفت: وقتی شهریه 40 میلیون تومانی از اولیا دریافت می‌شود چرا معلمین این مدارس از آن بهره‌ای ندارند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 8 تیرماه) ‌در جلسه علنی و در جریان بررسی کمیسیون آموزش در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی و در موافقت با آن اظهار داشت: سال گذشته مقام معظم رهبری مطالبه‌ای مبنی بر اینکه باید مهدکودک‌ها زیر نظر آموزش و پرورش اداره شوند داشتند که مخاطب اصلی آن مجلس است، لذا باید قانون تاسیس و نحوه اداره در این زمینه را تغییر دهیم.

وی افزود: متأسفانه گاهی اوقات از عنوان مدارس سوء استفاده سیاسی شده و خیانت‌های بزرگی به کشور می‌شود که یکی از این سوء استفاده‌ها مربوط به موضوع مدارس طبیعت است که آموزش‌های صورت گرفته در آن برخلاف منافع ملی بوده و ارتباط با بیگانگان را ترویج می‌کند. در طرح قانون تاسیس و نحوه اداره مدارس غیرانتفاعی بایستی این موضوع اصلاح شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه از معلیمن مدارس غیرانتفاعی بیگاری می‌کشند در حالی که شهریه 40 میلیون تومان یاز اولیا دریافت می‌شود و وزارت آموزش و پرورش نتوانسته سامانه‌ای برای دریافت شهریه از والدین در مدارس غیرانتفاعی راه‌اندازی کند. در حالی که در طرح اصلاح قانون تاسیس و نحوه اداره مدارس غیرانتفاعی این وزارتخانه مکلف به راه‌اندازی سامانه مذکور شده است.

انتهای پیام/