نمایش نوار ابزار

لزوم جبران خسارات سرمازدگی به محصولات کشاورزان استان کرمان/تامین آب آشامدنی شهر ماهان و رسدگی به سیل زدگان منطقه شهداد

محمد مهدی زاهدی برودت هوا با اشاره به خسارت سنگین کشاورزان و باغداران و نابودی محصولات کشاورزی در طول سال‌های اخیر خواستار توجه سازمان برنامه و بودجه به آنها شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر کشور و سازمان برنامه و بودجه گفت: دو روز قبل در شهداد کرمان به دلیل وقوع سیل خسارات زیادی به مردم، مزارع، کانال انتقال آب وارد شد که باید خسارت وارده برآورد و نسبت به رفع موانع و مشکلات ایجاد شده اقدامات مناسب انجام شود.

وی افزود: ماهان کرمان با تنش آبی به ویژه تنش آب آشامیدنی روبرو است، در حال حاضر نیز قطعی مکرر آب در این ناحیه اتفاق می افتد که نیازمند اقدام موثر در راستای رفع کمبود آب آشامیدنی است.

وی اضافه کرد: آب آشامیدنی در کرمان با مشکل اساسی روبروست و اگر به داد آن نرسید، به زودی و قبل از انتخابات با معضل اجتماعی و امنیتی روبرو خواهیم شد که مقصر این موضوع وزیر نیرو است که اینگونه با تسامح و تساهل و بی توجهی عمل کرده است.

نماینده کرمان در مجلس ادامه داد: برودت هوا در ماه های اسفند سال گذشته و فروردین امسال در استان کرمان به ویژه شمال این استان موجب خسارت سنگین کشاورزان و باغداران و نابودی محصولات کشاورزی صادراتی آنها شد. براساس برآوردها این خسارات حدود 9 هزارمیلیارد تومان است که سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور باید نسبت به رفع آن اقدام کنند.