نمایش نوار ابزار

مراسم استقبال از شهدای گمنام

کرمان – پیکر مطهر هفت شهید گمنام صبح امروز با استقبال مسئولان استانی وارد فرودگاه کرمان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز و در آستانه ایام فاطمیه و اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی با استقبال مسئولان استانی پیکر گلگون کفن هفت شهید گمنام وارد فرودگاه بین المللی آیت الله رفسنجانی کرمان شد.

پیکر مطهر این شهدای گرانقدر در پنج نقطه کرمان خاکسپاری می‌شود. این شهدا بین ۱۶ تا ۲۵ سال سن داشته و در عملیات‌های محرم، کربلای شش، تک دشمن و والفجر هشت به شهادت رسیدند.

همچنین تشییع خودرویی شهدا از فرودگاه کرمان به سمت میدان شهدا و سپس معراج شهدای کرمان برگزار شد. به دلیل شیوع کرونا این مراسم به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

مراسم وداع هم عصر امروز در حسینیه ثارالله شهر کرمان برگزار می‌شود.

پیکر مطهر دو شهید گمنام روز شنبه در شهرستان زرند، دو شهید روز یکشنبه در شهرستان رفسنجان، یک شهید روز دوشنبه در شهرستان بم، یک شهید روز دوشنبه در شهرستان ریگان خاکسپاری می‌شود. همچنین پیکر مطهر یک شهید گمنام بعد از مراسم سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی تدفین می‌شود.

تشییع و تدفین شهدا نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و بر این اساس تعداد شهدای مدفون در استان کرمان به ۲۸۲ نفر می‌رسد.

در این مراسم حجه اسلام علیدادی امام جمعه کرمان، سردار معروفی فرمانده سپاه 41 ثارالله، پروفسور زاهدی نماینده مردم کرمان و راور، علی رمضانی مدیرکل صدا و سیما، مهندس عالم زاده شهردار کرمان و جمعی از مسئولین استان حضور داشتند.