نمایش نوار ابزار

نباید در جنگ اقتصادی امنیت غذایی تهدید شود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور ما در یک جنگ اقتصادی جدی قرار دارد گفت: باید در بحث مواد غذایی به خود کفایی برسیم تا در بعد امنیت غذایی مورد تهدید قرار نگیریم.

 محمدمهدی زاهدی صبح امروز در مراسم ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جمع کارکنان جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه در آستانه چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب و سالگرد قیام خونین 15 خرداد قرار داریم اظهار داشت: امام(ره) نقطه عطفی در جهان در حوزه حکومت‌داری پی‌ریزی کرد.

وی با یادآوری اینکه امام(ره) با روحیه عبد خدایی زندگی کرده و با همین روحیه تشکیل حکومت داده و حکومت را اداره کرد افزود: امروز هم مقام معظم رهبری با همان روحیه راه امام(ره) را ادامه می‌دهد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی به آیات و روایت توجه می‌کنیم می‌بینیم که بحث خلیفه الهی در کلام معصومین بزرگوار ما موج می‌زند گفت: اساس خلقت آدمی هم همین موضوع خلیفه الهی است.

وی با بیان اینکه زمانی‌که نگاه ما به انسان این گونه باشد اعمال و رفتار ما را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد افزود: به همین واسطه دکترین انقلاب اسلامی ما با دیگر کشورها و حتی با دیگر انقلاب‌ها تفاوت دارد.

زاهدی با اشاره به اینکه در انقلاب‌های جهان نگاه متفاوتی وجود دارد و بعضا نگاه دنیایی و مادی مطرح است بیان کرد: این در حالیست که در انقلاب ما بحث خلیفه الهی مطرح است که این نگاه متفاوت انقلاب ماست و امام(ره) هم در انقلاب به دنبال عرضه جریان فکری اهل‌بیت(ع) به دنیا بود.

وی با بیان اینکه مسئله ولایت فقیه هم در همین راستا مطرح شده است گفت: اینکه امام(ره) توانست بر دل‌ها حکومت کند برگرفته از همین تفکر و نگاه و فرهنگ است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به نگاه بلند و عمیق امام(ره) در جریان انقلاب اشاره کرد و افزود: امروز ما مفتخریم در مسیری قدم برمی‌داریم که امام خمینی(ره) آن را ترسیم کرده است.

وی بیان کرد: امروز در شرایطی که ترامپ دم از تهدید و تحریم و جنگ می‌زند مقام معظم رهبری خلف صالح امام(ره) با همان صلابت و دیدگاه می‌گوید که ما با یک دیوانه مذاکره نمی‌کنیم.

زاهدی با اشاره به اینکه در انقلاب ما تنها بحث مسلمانی مطرح نیست گفت: بحث یک تفکر و مبارزه با بی‌عدالتی و ظالمین و پیاده کردن معرفت الهی است و امروز تفکر انقلاب اسلامی را در بسیاری از کشورها مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کشور ما در یک جنگ اقتصادی جدی قرار دارد که به مراتب سخت‌تر از جنگ فیزیکی است افزود: در پشت صحنه‌ این جنگ سیستم‌های هوشمندی روزانه توطئه‌های پیچیده‌ای را علیه نظام طراحی می‌کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به تهدیدها، تحریم‌ها، تطمیع‌ برخی دولت‌های و شرکت‌ها و کنترل‌ها و نظارت‌هایی که توسط بیگانه در حال انجام است اشاره کرد و گفت: در این شرایط امنیت غذایی نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه امروز اگر شاهد موفقیت‌های جریان مقامت در کشور و در برخی کشورهای منطقه هستیم به واسطه  استقلال و خودکفایی ما در عرصه‌های علم و فناوری و تکنولوژی نظامی است افزود: همه این‌ها به ما در عرصه بین‌الملل قدرت داده است.

زاهدی با اشاره به اینکه اگر در دورن کشور در برخی محصولات خودکفا نبودیم حتما در مواد غذایی هم ما را تحریم می‌کردند تصریح کرد: باید در بحث مواد غذایی به خود کفایی برسیم تا در بعد امنیت غذایی مورد تهدید قرار نگیریم.

دیدگاه ها