نمایش نوار ابزار

زاهدی خواستار ایجاد جبهه متحد دیپلماسی پارلمانی در حمایت از غزه شد

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست محمد مهدی زاهدی در پنجمین کنفرانس سالانه بین المجالس برای قدس که با حضور ۸۰ هیات پارلمانی از قاره های مختلف در استانبول ترکیه، شرکت کرد و خواستار خواستار ایجاد جبهه متحد دیپلماسی پارلمانی در حمایت از غزه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر دکتر محمد مهدی زاهدی، نماینده جمهوری اسلامی ایران در این نشست، ضمن اشاره به جنایات وحشیانه و غیر قابل تصور رژیم جنایتکار صهیونیستی علیه مردم غزه و فلسطین، مکانیسم‌های غیر عادلانه و تلاش‌های مزورانه مدعیان حقوق بشر، دموکراسی و حامیان ارزش‌های بین‌المللی غرب را به شدت مورد انتقاد قرار داد.
رئیس هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: این اقدامات دولت‌های غربی و در راس آن امریکا، یک رسوایی بزرگ برای بنیادهای فکری حقوق بشر ادعایی غرب و زوال سیاسی برای تمدنی است که الان نقاب آن برداشته شده و چهره واقعی خود را عریان ساخته و موجب موج بیداری مردم غرب شده است که فلسفه وجودی تمدن غرب را با چالش جدی مواجه کرده است.
نایب رئیس کمیته فلسطین در مجمع مجالس آسیایی در سخنرانی خود، خواستار ایجاد جبهه متحد دیپلماسی پارلمانی و اقدام عملی و واقعی جدی در حمایت از غزه و محاکمه سران جنایت‌کار صهیونیستی در دادگاه‌های بین‌المللی با شدیدترین وجه و توقف فعالیت‌ها و روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی و تعطیلی سفارتخانه‌ها شد.