نمایش نوار ابزار

زاهدی در دیدار با نایب رئیس دومای دولتی روسیه: ایران آماده انتقال تجارب خود در بی‌اثر کردن تحریم‌ها به روسیه است

رئیس هیئت اعزامی کشورمان به نشست شورای اجرایی APA در دیدار با نایب رئیس دومای دولتی روسیه با اشاره به بی اثر بودن تحریم های یکجانبه گرایانه و ظالمانه آمریکا، گفت: ایران آماده است تا در این خصوص تجارب خود را اختیار روسیه قرار دهد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت هیئت پارلمانی کشورمان در حاشیه نشست شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی با بوریس چرنیشاو، نایب رئیس دومای دولتی روسیه دیدار و گفتگو کرد.

محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس هیئت اعزامی کشورمان  در این دیدار با اشاره مناسبات دوجانبه میان دو کشور، بر ضرورت تقویت همکاری‌ها در راستای منافع مشترک و صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد.

وی با بیان بی اثر بودن تحریم های یکجانبه گرایانه و ظالمانه آمریکا علیه برخی از کشورهای مستقل، گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا در این خصوص تجارب خود را اختیار روسیه قرار دهد.

وی ضمن اعلام مواضع کشورمان در خصوص برنامه های این مجمع اظهار کرد: مجمع مجالس آسیایی ظرفیت قابل توجهی را در جهت پیشبرد منافع ملت‌های آسیایی فراهم کرده است که در نتیجه هم افزایی ایجاد شده در میان کشورهای عضو، می توان به اعتبار این قاره کهن در تعاملات جهانی افزود.

چرنیشاو: یکجانبه گرایی آمریکا نمی‌تواند برای کشورهای مستقل چالش ایجاد کند

بوریس چرنیشاو، نایب رئیس دومای دولتی روسیه نیز در ادامه این دیدار، با بیان نقش مخرب آمریکا در منازعات منطقه ای و بین المللی، گفت: آمریکا باید بداند که یکجانبه گرایی نمی‌تواند برای کشورهای مستقل چالش ایجاد کند.

طرفین در این دیدار ضمن بررسی دستور کار نشست شورای اجرایی، به ارائه مواضع خود پیرامون موضوعات مطروحه در این نشست پرداختند.